Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

,,Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story”

17 czerwca , 2017 o godzinie: 19:00 - 21:00 UTC+0

plakat_VILLAS_STORY

Bożena Gałczyńska-Szurek mieszka w Zamościu. Z urodzenia krakowianka, z zawodu wiolonczelistka, jest wielbicielką teatru i poczytną pisarką. Wydała dotąd cztery książki. Najnowsza powieść „Cierpkie winogrona” weszła na rynek wydawniczy w 2017 roku wraz z Krętą drogą do nieba (wydanie pierwsze pt. Tajemnice greckiej madonny, 2010 r.), Klasztorem zapomnienia (wydanie pierwsze pt. Monachos, 2013 r.) , oraz powieścią „Wieczność bez ciebie” (wydanie pierwsze 2014 r.) Od 2015 roku na scenie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie Teatr M.I.S.T. wystawia jej komedię kryminalną zatytułowaną Żabka. Autorka książek i sztuk teatralnych prowadzi stronę internetową:www.gałczyńska-szurek.pl, blog i autorski profil na fb.

Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story

Violetta Villas, wielka diwa polskiej estrady, była prywatnie krucha i bezbronna. Jej historia to pasmo zdumiewających sukcesów i porażek. Nie jest tajemnicą, że utalentowana i kreatywna scenicznie rzucała publiczność na kolana, jednak zupełnie nie radziła sobie w codziennym życiu. Osobiste sprawy piosenkarki były nieuporządkowane tak jak wszystko, co ją otaczało. Nie znalazła też dla siebie odpowiedniego partnera. Gdy w 1988 roku wyruszyła do Ameryki, by spełnić marzenie o stabilizacji życiowej, cała Polska wstrzymała oddech- niepotrzebnie. Monotonne życie u boku biznesmena Teda Kowalczyka, z dala od bliskich, okazało się dla niej zbyt trudnym wyzwaniem.

Sztuka „Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story”, oparta na biografii artystki, jest opowieścią o osobistych porażkach i samotności gwiazdy, która mimo fenomenalnych zdolności wokalnych stała się ofiarą życiowej niezaradności, ludzkiej głupoty i skorumpowanego polskiego show biznesu. Bożena Gałczyńska- Szurek na przykładzie losu artystki ukazuje w swojej sztuce jak trudno osiągnąć popularność i sukces, ale przede wszystkim, jak trudno później z tym żyć.

Szczegóły

Data:
17 czerwca , 2017
Czas:
19:00 - 21:00

Organizator

TEATR MIST
Telefon:
692648777
Email:
marekjedrzejczyk3@wp.pl
Strona internetowa:
www.teatrmist.pl

Miejsce

Teatr M.I.S.T Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY
Zakopiańska 62
Kraków, małopolskie Polska
+ Google Map
Telefon:
692648777
Strona internetowa:
www.teatrmist.pl